Cellulit- zmora kobietCellulit jest przypadłością, która dotyka przede wszystkim kobiet. Cellulit wygląda tak brzydko, ponieważ tkanka tłuszczowa jest nierównomiernie rozmieszczona. Cellulit, potocznie zwany „skórką pomarańczową” jest zmorą kobiet. Nieestetycznie wyglądająca skóra sprawia, że kobiety ukrywają swoje ciała pod gruba warstwą ubrań, długimi swetrami i koszulami, długimi, nie modnymi spódnicami. Cellulit nie jest oczywiście równoznaczny z otyłością, niektóre kobiety, które maja nadwagę nie posiadają na swojej skórze cellulitu. Cellulit pojawia się często podczas okresu dojrzewania, ciąży, podczas antykoncepcji. Pewne jest, że kobiety, które nie uprawiają żadnego sportu, jedzą głównie tłuste mięsa, słodycze i to co zwykle ma dużo kalorii cellulit będą mieć. Nie jest oczywiście regułą, że kobiety prowadzące aktywny tryb życia nie mają cellulitu, ale na pewno jest go mniej niż u innych kobiet. Winę za cellulit na skórze ponoszą także uwarunkowania genetyczne, oraz stres, częste kąpiele w gorącej wodzie, ciągła praca. Cellulit występuje na brzuchu, udach, pośladkach, często także na ramionach, wewnętrznej części kolan. Polem do popisu dla kobiet unikających sportu jest lato czy wiosna. Zimą można unikać sportu, ale latem aż prosi się aby wyciągnąć zakurzony rower, rolki, pobiegać, popływać w jeziorze. Możliwości jest naprawdę wiele. Przy walce z cellulitem można stosować dietę antycellulitową. Polega ona na tym, że trzeba zrezygnować z soli, spożywać w dużych ilościach ryby i chude mięso, orzechy, różne ziarna, warzywa, owoce, grube kasze, ciemne pieczywo, ryż, ale tylko brązowy, duża ilość wody mineralnej, niegazowanej jest jak najbardziej wskazana. Woda usuwa toksyny z organizmu. Cellulit może okazać się czymś nowym dla młodej dziewczyny, która dopiero zaczyna dokładnie obserwować swoje ciało. Cellulit może rozpoznać w ten sposób, że należy złapać ręką fałdę skóry na przykładach na brzuchu czy udach, tam gdzie się pojawia najczęściej. Jeżeli skóra wygląda jak skóra pomarańczy to jest to cellulit.

Taką skórę należy ujędrniać masażami, peelingami, zimnym prysznicem, który działa nawet lepiej niż jakiekolwiek peelingi. Można redukować tłuszcz, cellulit specjalnymi urządzeniami do masażu ud. Sklepy z kosmetykami oferują wiele kosmetyków, kremy, maści, balsamy redukujące nierówności, ale stosowanie ich ma sens tylko wtedy, kiedy są połączone z takimi czynnościami jak odpowiednia dieta, duży ruch inaczej kupno takich kosmetyków to strata pieniędzy. Czasem warto zamiast stosować każdy produkt po kolei zainwestować w parę wizyt u profesjonalnej kosmetyczki. Takie zabiegi na pewno dadzą określone rezultaty. Często można skonsultować działanie jakiegoś produkty z koleżankami. Najlepsza jest taka opinia niż jakakolwiek reklama produkty, nawet naprawdę dobra. Trzeba też pamiętać, że nie każda opinia może być obiektywna.

Czasem dla kogoś jakiś produkt jest dobry bo jest tani, a efekty jego działania kobieta potrafi sobie wmówić. Niektóre naprawdę wierzą w to, że wystarczy kupić kremy i zjeść jeden batonik mniej. Błędne myślenie, strata pieniędzy. A utrata paru kilogramów może nic nie kosztować, a można nawet zaoszczędzić. Zakupy uszczuplone o ogromne ilości słodyczy to gotówka w portfelu, a zamiast fitness w klubie jogging po parku czy najbliższej łące. Warto poświęcić trochę czasu na zebranie informacji na interesujący nas temat, przeczytać parę ulotek , pogadać z kim trzeba o zastanowić się dobrze i obiektywnie co jest warte kupna i na co warto poświęcić czas.